Terazpasy.pl / Stadion / Inwestycje / W Rącznej już budują! (Foto)

W Rącznej już budują! (Foto)

Raczna-2019-06-08-01

Moje PASIASTE serce zaczyna bić szybciej, bo widać, że od dnia wbicia symbolicznej pierwszej łopaty w Rącznej z bagnistych łąk krajobraz zmienia się w plac budowy.

Plan na sobotę zacząłem układać przy porannej kawie. Zakupy i koszenie były priorytetem, bo niewypełnienie tych obowiązków mogło się dla mnie skończyć marudzeniem żony. O 11.30 byliśmy z synem na obwodnicy Krakowa. Kierunek Rączna!

Uzbrojeni w aparaty fotograficzne i szalik w Biało-Czerwone PASY jedziemy zobaczyć co się dzieje na terenach przeznaczonych na Centrum Treningowe CRACOVII. Droga mija nam szybko, gdyż od węzła Mirowskiego do stadionu LKS „Strażak” Rączna (na terenie, gdzie „Strażak” Rączna miał swoje boisko będzie NASZE centrum treningowe) jest raptem 6 kilometrów.

Raczna-2019-06-08-00

Rączna to wioska, w której jest około dwa tysiące mieszkańców. Zróżnicowany teren jest magnesem dla rowerzystów, których spotykamy w ilościach hurtowych na trasie naszej wycieczki. Jeszcze tylko jeden zakręt i możemy zaparkować na parkingu przy szatni „Strażaka”.

Od uroczystości wbicia pierwszej łopaty (31.05.2019) minął raptem tydzień więc nie spodziewam się jakichś cudów. Pierwsze co rzuca się w oczy to na południowej części działki „wyrosła” droga technologiczna. Podążając tą drogą w głąb działki widzimy setki wykarczowanych drzew. Wzdłuż drogi jest ładnie wyprofilowany rów odwadniający. Droga jak na warunki budowalne bardzo przyzwoita choć nie polecam kobietom w szpilkach tam się wybierać.

Idziemy dalej w głąb działki, gdzie troszkę się zdziwiłem. Przy małej koparce widzę czterech pracowników, którzy najwyraźniej pracują!!! Jeden z nich widząc nas podchodzi i zaczyna „przesłuchanie”:

- Dzień dobry, a czy zezwolenie jest?

- Jakie zezwolenie? – pytam.

- No zezwolenie na wejście na teren budowy! – wyjaśnia mi.

Tu musiałem się wykazać dużym refleksem, bo troszkę mnie wziął z zaskoczenia i nie wiedziałem, jak skłamać by nie skłamać a powiedzieć prawdę tak by go przekonać o czystości moich zamiarów.

- Tak oczywiście mam zezwolenie – wyciągnąłem szalik z reklamówki – bo widzi Pan chcę opowiedzieć i pokazać kibicom CRACOVII którzy nie mogą osobiście przyjechać do Rącznej co tu się dzieje. Jestem kibicem CRACOVII i wraz z synem chcemy zrobić kilka zdjęć i napisać o budowie kilka słów.

Zobacz fotogalerię z budowy:

Pan słysząc to wyciągnął rękę przedstawił się i zaczął mi opowiadać, że mają do poniedziałku posprzątać wycięte drzewa, gdyż już w poniedziałek mają na tym terenie działać ciężkie koparki, które będą niwelowały teren. Wszyscy czterej pracownicy okazują się być mieszkańcami gminy Liszki i inwestycję traktują jako wielką szansę dla całej gminy.

Nie byłem przygotowany na taki ogromny napływ informacji jaki uzyskałem od tych pracowników. Jeden przed drugim snuje plany jak to wiele dobrego się stanie po ukończeniu budowy. Nowe miejsca pracy, dopływ gotówki do kasy gminnej z podatków, ale jedno co wszyscy podkreślali to fakt, że Rączna zacznie być miejscowością znaną nie tylko w powiecie krakowskim, ale w całej Polsce, jeden nawet zaczął o Europie mówić.

Pan majster, który mnie jako pierwszy przywitał poinformował mnie, że on też jest kibicem CRACOVII i cieszy się, że może coś zrobić dla swojej gminy, ale też dla klubu. Przeprosił, że się wypytuje o to kim jestem, ale musi, bo kręcą się tu różni…

Pożegnaliśmy się z Panami i udaliśmy się w dalszą drogę. Idąc dalej drogą w kierunku północnym napotykamy na swojej drodze ciężki sprzęt! Koparki gąsienicowe już czekają by w poniedziałek rozpocząć pracę. Robię kilka zdjęć oczywiście jedną z koparek przyozdabiam barwami. Wokół maszyn budowlanych są hałdy świeżo nawiezionego kruszywa różnej frakcji. Moje PASIASTE serce zaczyna bić szybciej, bo widać, że od dnia wbicia symbolicznej pierwszej łopaty do dziś a minął raptem tydzień i jeden dzień z bagnistych łąk krajobraz zmienia się w plac budowy.

Słońce dało nam się mocno we znaki (+32) więc wracamy do samochodu. Mijamy naszych zaprzyjaźnionych pracowników, którym akurat przywieźli obiad.

- Smacznego i do zobaczenia – żegnam się.

- Dziękuje – odpowiadają.

- Będziemy pilnować by budowa szła sprawnie -mówi jeden na pożegnanie.

Zobacz wizualizację Centrum Treningowego Cracovii w Rącznej:

Podsumowując wycieczkę do Rącznej jestem pełen optymizmu, że za 14 miesięcy będziemy mogli cieszyć się z otwarcia NASZEJ bazy treningowej. Widać, że firma Łęgprzem jako generalny wykonawca inwestycji chce się wywiązać z zadania terminowo i na tę chwilę można ich pochwalić. Budowa wygląda schludnie, nie ma bałaganu, widać sprzęt i materiał. Brawo Wy. Ja ze swej strony mogę Was zapewnić, że będę dalej pełnił rolę społecznego inspektora nadzoru a o postępie prac będę Was informował na bieżąco.

IREKK_1978

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

SportSklep24.pl: Oficjalna piłka Euro 2016

Pilka-nozna-adidas-EURO16-Beau-J_[71708]_1200

W SportSklep24.pl  można już kupić oficjalną piłkę Euro 2016 dostępną w kilku modelach.

SportSklep24.pl

SportSklep24.pl: FC Barcelona – koszulki, bluzy, kurtki - ponad 60 produktów!

barcelona-4x2

W SportSklep24.pl    zgromadziliśmy już ponad 60 produktów - m.in. koszulki, dresy, bluzy, kamizelki, kurtki, piłki, torby, szaliki, czapki, kieliszki - dedykowanych sympatykom FC Barcelona.

Komentarze

natomiast jeśli chodzi o użyte sformułowanie biedaczek, to statusu materialnego to w ża...
Jaki piłkarz , taka cena ! I jak co roku gadanie o poważnym wzmocnieniu pasów kończy si...
A jako obatel 2 sortu to lepiej się nie czuję ;)
Śluchaj, ja to wszystko rozumiem, tylko jak się czyta w kółko macieju te same.... rzec...
Zachowujecie się tak jakbyście byli zeszłorocznym i ostatnimi zarazem absolwentami gimn...
No tak lepszy sorcik z ciebie :) Ktoś kiedyś ładnie nazwał takie zachowania - kicz patr...
biedaczek beneficjencik
twój podpis moby dick urąga adresatom normalni rodacy o pięknej Cracovii piszą mówią p...
trener doskonale wie że jak się pisze dużymi literami to jest to wsparcie dla niego w t...
proponuję ci zmień nazwę zamiast mały na 'maleńki móżdżek' to będzie zgodne z prawdą i...
Marcos Álvarez - mam nadzieje że sprowadzimy go jeszcze przed rozpoczęciem rundy wiosen...
Znowu zaczynasz bredzić?
Pisanie wielkimi literami w internecie ma negatywny wydźwięk i nie wypisuj pochwał w te...
18 DRUŻYN W EKSTRAKLASIE MA PAN ABSOLUTNĄ RACJĘ PODZIELENIE EKSTRAKLASY NA DWIE POŁOWY...
Z najwyższym szacunkiem dla pana i pana profesora trzymam kciuki Cracovia mistrz polski...
post:
nowe info
Wychodzi jednak z tego, że to zasłona dymna :) A poważnie mówiąc, to trzeba jednak czek...
post:
nowe info
Nie podniecaj się,że gdzieś coś słyszałeś. Zachowaj to dla siebie i podniecaj się. Pisz...
Kiedy wyskoczy ze swoimi rewelacjami na temat wzmocnień Cracovii ,mistrzostwa polski i...
Sprawa transferów niedługo się rozwiąże i dowiemy się ,kto ,przyjdzie doCRACOVI,a kto n...
post:
nowe info
https://gazetakrakowska.pl/cracovia-chce-sie-zbroic-zagiela-parol-na-damjana-bohara-i-j...
post:
nowe info
kopiujesz z 90 min Felixem nie tylko my się interesujemy
Przychodzą: Damjan Bohar (Zagłębie Lubin) , Jorge Félix (Piast Gliwice)
... "ale najprawdopodobniej dopiero od przyszłego sezonu. Alvarez ma 28 lat, urodził s...
Żeby się spełniło, to było by pięknie dwa mistrzostwa. Życzę z całego serca