Terazpasy.pl / Piłka nożna / Aktualności / Profesor Janusz Filipiak: - Bycie w piłce jest fajne

Profesor Janusz Filipiak: - Bycie w piłce jest fajne

2019-01-01 Trening Noworoczny_1625_720

- Mnie irytuje traktowanie tego meczu inaczej niż pozostałych. Mówię to od lat. Ja chcę wielkiej Cracovii, czy ona ma po drodze derby czy nie, to nie ma dla mnie żadnego znaczenia  – mówi w wywiadzie dla Sport.pl Prezes MKS Cracovia SSA Profesor Janusz Filipiak .

(...)  - Pan się w ogóle cieszy na derby, czy one już się stały udręką?

- Mnie irytuje traktowanie tego meczu inaczej niż pozostałych. Mówię to od lat. Ja chcę wielkiej Cracovii, czy ona ma po drodze derby czy nie, to nie ma dla mnie żadnego znaczenia. Ja w tym roku mam piętnastą rocznicę bycia prezesem Cracovii. Cały piłkarski świat mówi, że ja się na piłce nie znam. No wiadomo, skąd mam się znać, jak wydałem przez te lata na piłkę 100 milionów złotych.

- Żałował pan kiedyś?

- Gdy przegrywamy, to żałuję. Cały tydzień po porażce mam spieprzony i wyśmienicie rozumiem, co czują kibice. Ale tak w ogóle to bycie w piłce jest fajne. (...)

2019-01-01 Trening Noworoczny_1625_720

- Trochę pan czekał na tego trenera.

- To była szorstka miłość. Michał Probierz miał już kiedyś do mnie przyjść, ale poszedł do Wisły.

- A pan takich rzeczy nie wybacza?

- Na pewno nie tak szybko. W Wiśle się Michał Probierz spalił, a potem był lobbing znajomych, żeby mu wybaczyć i żebyśmy jednak zaczęli działać razem. A ja muszę mieć zaufanie, bo w moim modelu klubu obowiązuje w drużynie jedynowładztwo trenera. Ja się nie wtrącam. Przy transferach też do mnie docierają już te finalne decyzje. (...)

- Trener Michał Probierz powiedział kiedyś, że europejskie puchary to dla polskich klubów pocałunek śmierci.

- Dlatego rozmawialiśmy już o tym, że w przypadku zajęcia miejsca pucharowego trzeba będzie zmienić model zarządzania drużyną. Musi być w kadrze nie 14-15 dobrych piłkarzy, ale ponad 20. A piętnastką dobrych piłkarzy zarządza się zupełnie inaczej niż 20, bo każdy piłkarz chce grać i nigdy nie zrozumie, że jest gorszy. A żaden klub w Polsce nie ma 20 równorzędnych zawodników. To co się dziwić, że my nic nie dajemy rady ugrać w pucharach.

- I pan deklaruje, że chce to zmienić i teraz Cracovia będzie mierzyć wyżej?

- Ale to chyba widać po działaniach, prawda? Pozyskanie Janusza Gola i Airama Cabrery to był naprawdę duży wydatek. (...)

- Ale jak pan mówi, Cracovia jest dziś finansowo bardzo stabilna, a u innych dużo się dzieje.

- Przez lata słuchałem od kibiców Cracovii, że u nas jest, za przeproszeniem, chu..wo ale stabilnie. I ja to znosiłem, bo wiedziałem że drogi na skróty nie ma. Wie pan, po mnie dużo rzeczy spływa. A ostatnio kibice się skapnęli, że Filipiak czeka, czeka i może wszystkich przeczeka. My tę wartość Cracovii budujemy jak chłop na roli: dzień po dniu i bez cudów. Ale ja jestem pewien że to da efekt.

Cały wywiad na Sport.pl  

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Popieram

Popieram wizję Filipiak, żeby dobrze szkolić trzeba mieć gdzie szkolić, czyli potrzebna jest infrastruktura, trzeba też sprawić by młode talenty chciały przyjść właśnie do Cracovii. Wiadomo, że budowa tego potrwa, ale jak się uda to zrobić to potem powinno to dać efekt. Filipiak mówił w wywiadzie, że budowa w Rącznej rusza w kwietniu. Pamiętam, jak niektórzy wrożyli, że jak tam baza powstanie to może Filipiak zwinie to co na Wielickiej, postawi mieszkania czy biurowce. Filipiak w tym wywiadzie mówi, że chce mieć na Wielickiej 3 boiska treningowe i rozbudować budynki klubowe jak to powiedział dla "naszej szkoły mistrzostwa sportowego", czyli myśli o przejęciu tej istniejącej szkoły lub założeniu swojej. Pewnie w grę wchodzi też internat itd. Według mnie mądrze w kontekście przyciągania młodych talentów. Pisałem kiedyś, że Filipiak patrzy długofalowo, a nie krótkowzrocznie i trochę cierpliwości, bo wszyscy na tym zyskają jak powstanie ta cała infrastruktura. Filipiak, bo wzrośnie wartość klubu i klub, bo nawet jakby się coś stało to klub z tego wszystkiego będzie czerpał zyski, z Cichego Kącika, z Rącznej, gdzie będą mogły być zgrupowania reprezentacji czy innych drużyn i będzie też można zarabiać na tym pieniądze. Na miejscu Filipiaka jeszcze bym pomyślał na postawieniu swojego małego stadionu np. takiego jak ma Termalica. By potem wprowadzić rezerwę do II-ligi, która by była narzędziem do odgrywania swoich młodych zawodników oraz zachętą do przyjścia do Cracovii tych zdolnych z niższych lig, a którzy by mieli gwarancję, że jak od razu się nie przebiją do I składu to przynajmniej nie będą tracić czasu na same treningi, ale będą też mieć gdzie grać, na jakimś tam poziomie, a nie w IV lidze, gdzie często jest to strata czasu. Mieli by też gdzie wracać do gry zawodnicy po kontuzjach, czy odzyskiwać formę ci, którzy by mieli dołek. Jakby Ciupiał w GTS-ie cześć tych pieniędzy zainwestował w infrastrukturę i tego typu przedsięwzięcia wtedy jak był tam to by prawdopodobnie GTS po jego odejściu nie miał problemów ze znalezieniem inwestora. A Filipiak juz kilka lat temu mówił, że chce zrobić tak by klub cześć pieniędzy sam zarabiał na siebie dzięki swojej infrastrukturze, a nie tylko był uzależniony od pieniędzy sponsorów i pieniędzy z telewizji.

cracoviapasy1

Ajax to budowano dziesiątkami lat, a my na początku wieku byliśmy w ciężkiej dupie. Wiadomo, że Ajaxem nie będziemy na warunki europejskie. Co najwyżej za ileś lat możemy być coś na kształt Ajaxu na warunki polskie. Rączna bedzie głównie dla I drużyny i rezerwy myślę. Z tego co pamietam w Rącznej ma być też coś w rodzaju hotelu. Czyli każda drużyna co przyjedzie grać do nas na wyjazd lub GTS-a czy Garbarnie całkiem możliwe, że tam zamieszka i nam zapłaci za to. Bo tam będzie można i zamieszkać i potrenować. To samo jak ktoś tam będzie chciał zrobić zgrupowanie. Zawsze też będzie można autobus podstawić pod stadion i zapakować juniorów i ich tam zawieść, a później odwieść, myślę ze 20 minut w jedna stronę jest myślę. Z Wielickiej tez można w autobus wpakować i zawieść i odwieść. Jakby taka bazę chcieli wybudować w Krakowie to by to kosztowało nie 30 milionów, a 180. Czyli w Krakowie ze względu na koszty gruntów nie dało się tego postawić.

Zaloguj aby komentować

dla porownania

https://www.transfermarkt.pl/cracovia-krakau/alletransfers/verein/5689

Zaloguj aby komentować

z czym do czego,

https://www.transfermarkt.pl/ajax-amsterdam/alletransfers/verein/610

historia transferow Ajaxu,
"przerost formy nad treścią"

Zaloguj aby komentować

do kibic 1995

Oczywiscie potrzebne sa Boiska , tylko zadam pytanie Raczna dla kogo? raczej nie dla mlodziezy,
kto tam bedzie jezdzil chyba tylko pierwsza druzyna,
tutaj mysle jest plan biznesowy
Hotel -Cichy Kacik,-zakwaterowanie dla Druzyn,
Raczna- Baza treningowa,
Wielicka -moze dla mlodziezy,
=Zarabianie nie szkolenie mlodziezy.

Do Kibic 1995-
to sa nastepne Bajki o wielkiej Cracovii
najpierw Stadion powstanie = beda wyniki
Stadion mamy = to szkolic gdzie nie mamy,
Baletnicy to i rabek u spodnicy
tutaj potrzeba skautingu i dobrej atmosfery,
Gts odjechal ze szkolkami, kto przyjdzie do szkolki powstalej przez naszego zawodnika?
co klub oferuje mlodziezy?
rodzic za wszystko placi, trenerzy mierni, najmniejsze zarobki,
niech przedstawia jakis plan ,
bo narazie to budujemy i pytanie co dalej...


Zaloguj aby komentować

Zaloguj aby komentować

Panie Profesorze!

Trzymamy kciuki niech się pan nie przejmuje kibolskim bełkotem trzeba stworzyć przyjazną atmosferę na stadionie przyjdzie więcej ludzi na stadion z dziećmi koniecznie potrzebny dobry spiker a stadion będzie pełny ja wierzę panu Cracovia będzie wielka tak trzymać!

Zaloguj aby komentować

to k***a zrozum

ze klub pilkarski to nie sklep z warzywami. to JEST inny mecz i nikt poza Toba nie siedzi sobie pozniej przez miesiac w szwajcarii tylko musi sluchac jak sie z niego ZNOWU psiarnia zbija. silny europejski klub - znaczy jaki dokladnie?!

Kurczak

Ja myślę, że oni dostaną licencje na następny sezon, bo jak widać cieszą się specjalnymi względami. Z ŁKS-em, Widzewem, Pogonią itd. się nie cackano, im wszyscy pomagają nawet władze piłkarskie i ostatnio nawet sędzia Kwiatkowski. Można powiedzieć, że tu jest gra znaczonymi kartami.

Zaloguj aby komentować

TO KU..A TY ZROZUM

ZE PSIARNI NIE DLUGO NIE BEDZIE W EKSTRAKLAPIE I TYLKO DLATEGO ZE WLASNIE NIE MAJĄ TAKIEGO PROFESORA

Zaloguj aby komentować

Zaloguj aby komentować

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

SportSklep24.pl: Oficjalna piłka Euro 2016

Pilka-nozna-adidas-EURO16-Beau-J_[71708]_1200

W SportSklep24.pl  można już kupić oficjalną piłkę Euro 2016 dostępną w kilku modelach.

SportSklep24.pl

SportSklep24.pl: FC Barcelona – koszulki, bluzy, kurtki - ponad 60 produktów!

barcelona-4x2

W SportSklep24.pl    zgromadziliśmy już ponad 60 produktów - m.in. koszulki, dresy, bluzy, kamizelki, kurtki, piłki, torby, szaliki, czapki, kieliszki - dedykowanych sympatykom FC Barcelona.

Komentarze

Nie narzekajcie na Pellego.Ten Holender tzw. kulturą gry przewyższa pozostałych. Jeszcz...
i w takiej pozycji zatrzymał piłkę widać to z kamery ustawionej za bramką. Widać obydwi...
Właśnie Sławek twierdził, że ta ręką bliżej strzału była przy ciele i ona nie powiększy...
Najlepiej będzie wygrać następny mecz i zapomnieć o Śląsku i wszystkich kontrowersjach....
Tylko PZPN może wymyśleć takie losowanie Drużyny tej klasy powinny się spotkać ew....
Jeszcze niech sędziuje marciniak a musiał na VAR no i 1/16 nasza!
Jeżeli z kamery ustawionej z tyłu widać rękę to co to ma do rzeczy która to ręka skoro...
I piszesz, że my z ŁKS-em przegraliśmy (choć gdyby nie prezent Marciniaka w postaci kar...
Pan Sławek powiedział, że karnego nie powinno być, bo piłka trafiła nie w tą wyciągnięt...
Jablonsky powinien bardziej zdecydowanie wejść i tyle, może by wtedy wybił piłkę, a jak...
I GTS w pierwszych 4 meczach strzelił jedną bramkę. Teraz nagle wygrali 4-0, a ty ich d...
Nasz liga jest mega chimeryczna, ktoś może zagrać dobry mecz, a następnie gra kiepski....
że piłka może przejść ale piłkarz nie. Diego powinien faulować! Jabłoński, nie przepada...
Piszę o gts bo mimo zawirowań pozasportowych,ich trener potrafi skonsolidować zbieranin...
Powinien gościa równo z trawą a nie zachować się jak p.... Nawet kosztem czerwonej kart...
Oglądałem kilka razy te akcję po której padła 2 bramka....Cholewiak nie miał prawa prze...
Piszecie że od 4 meczów derby nie wygrane. A kto z zawodników ma to derby czuć,jak w p...
Jednak Cholewiak ma lepsze warunki fizyczne i to mogło zaważyć, ale jak Probierz odstaw...
Wdowiak najbardziej to spieprzył dobitkę w tej akcji, gdzie mu Pelle zagrał, strzał naj...
Diego dał się przepchnąć Cholewiakowi przy akcji bramkowej (Cholewiak ma jednak lepsze...
post:
pech?
Chłopie przestań z tym Reymonta, bo już któryś raz stawiasz ich za wzór. Jeden mecz wyg...
Co ten Diego robi w pierwszym składzie.Koleś sam się przewraca o własne nogi, objeżdża...
Nie usprawiedliwiam porażki ale jak nie sędziuje Marciniak,to na varze siedzi Musiał,ob...
Bo to jest jak u Barei: Ja jestem kierownikiem tej szatni! Nie mam pańskiego płaszcza i...
Dziś Musiał wiślak był na varze,przyjaciel Marciniaka